הרניה

הרניה ( בקע)

הרניה, (בקע) או בשמו השגור  "קילה", הינה חולשה של דופן הבטן העלולה לגרום לרקמות או לאיברים לחדור אל דופן הבטן וליצור בליטה הנראית לעין. הכירורגיה הכללית מטפלת בהרניה באמצעות מספר שיטות ניתוחיות, בין אם באמצעות גישה פתוחה ובין אם באמצעות גישה לפרוסקופית. מדובר באחד מן הניתוחים השכיחים ביותר המבוצעים היום. ד"ר משה קולר, מומחה בתחום הכירורגיה הכללית ובעל ניסיון רב שנים בתחום הטיפולי של הרניה.

על מנת לאבחן הרניה בדרך כלל, די לראות ולבדוק את המטופל, מאחר וסימני ההרניה נראים לעין. לרוב, בעת היווצרות הבקע, תיתכן תחושה של כאבים באזור המלווים לעיתים גם בבחילה. עוצמות הכאב משתנות בין מטופל למטופל, אשר לרוב, יחושו בעוצמה גבוהה יותר בעת מאמץ פיזי.

סוגים וטיפולים בהרניה

ניתן לאבחן מספר סוגים שונים של הרניה, אשר השכיחות שבן הינן הרניה מפשעתית והרניה טבורית.

הרניה מפשעתית 

שכיחה בקרב גברים, אך גם בקרב נשים וילודים. ההרניה המפשעתית הינו תוצאה של התרחבות תעלת מפשעה העלולה לגרום להתהוות של שק.בקע. הרניה משפעתית. ניתן למצוא גם בקרב ילודים. תהליך הטיפול הכירורגי בהרניה מפשעתית יהיה השתלה של רשת תמיכה על מנת לחזק את הדופן ולמנוע הישנות הבקע. את הניתוח ניתח לבצע בגישה שמרנית פתוחה או באמצעות גישה לפרוסקופית.

הרניה טבורית

אזור הטבור הינו אזור רגיש בבטן, העשוי לגרום לשומן  או מעי לפרוץ דרכו. הרניה טבורית הינה תופעה שכיחה גם בקרב נשים לאחר לידה וגם בקרב אנשים עם משקל עודף, וכן, היא עשויה אף להיות מולדת. במהלך הניתוח למעשה יוצרים חתך באזור הטבור ומחזירים את השומן שפרץ מבעדו ומתקנים עם שתל על מנת למנוע היווצרות בקע חוזר.

ד"ר משה קולר– מומחה לכירורגיה כללית, קולורקטלית ואונקולוגית כמו גם לאבחון וטיפול בהרניה, מספק למטופליו את האמצעים המתקדמים ביותר לצורך טיפול בהרניה, באופן המאפשר להם לחזור במהירות אל שגרת חייהם. במידה ואתם חשים בכאבים או מבחינים בבליטה, יש לסור באופן מיידי לאבחון, על מנת למנוע מצבים של הסתבכות הבקע העלול לגרום לנזק רב יותר.

ניתן לקבוע תור במרפאתו ברח' אנגל 5, תל-אביב (כניסה מהחצר)
טל': 03-5117973

למקרים דחופים יש להתקשר לטל': 03-5117973

ד"ר משה קולר מקבל חולים באופן פרטי בלבד דרך חברות ביטוח והקופות הנוספות.

ד"ר משה קולר מנתח בבית חולים אסותא ברמת החיל ובבית החולים מעיני הישועה .

לכל שאלה או בקשה השאירו פרטים

דילוג לתוכן